9T12062A6203DAHFT
Overview of 9T12062A6203DAHFT
Part Number9T12062A6203DAHFT
ManufacturerYageo
DescriptionRES SMD 620K OHM 0.5% 1/8W 1206
DatasheetsDownload 9T12062A6203DAHFT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 9T12062A6203DAHFT
Specification of 9T12062A6203DAHFT
Resistance
620 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)