9T12062A6492FBHFT
Overview of 9T12062A6492FBHFT
Part Number9T12062A6492FBHFT
ManufacturerYageo
DescriptionRES SMD 64.9K OHM 1% 1/8W 1206
DatasheetsDownload 9T12062A6492FBHFT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 9T12062A6492FBHFT
Specification of 9T12062A6492FBHFT
Resistance
64.9 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)