9T12062A6652CAHFT
Overview of 9T12062A6652CAHFT
Part Number9T12062A6652CAHFT
ManufacturerYageo
DescriptionRES SMD 66.5KOHM 0.25% 1/8W 1206
DatasheetsDownload 9T12062A6652CAHFT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 9T12062A6652CAHFT
Specification of 9T12062A6652CAHFT
Resistance
66.5 kOhms
Tolerance
0.25%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)