9T12062A6812BBHFT
Overview of 9T12062A6812BBHFT
Part Number9T12062A6812BBHFT
ManufacturerYageo
DescriptionRES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/8W 1206
DatasheetsDownload 9T12062A6812BBHFT Datasheet PDFPDF Icon
Price for 9T12062A6812BBHFT
Specification of 9T12062A6812BBHFT
Resistance
68.1 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)