AE666R12B12SN
Overview of AE666R12B12SN
Part NumberAE666R12B12SN
ManufacturerConesys
DescriptionCONN PLUG FMALE 12POS CRIMP
DatasheetsDownload AE666R12B12SN Datasheet PDFPDF Icon
Price for AE666R12B12SN
Specification of AE666R12B12SN
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
12
Shell Size - Insert
12-12
Orientation
N (Normal)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VDC