AE666R14B15SN
Overview of AE666R14B15SN
Part NumberAE666R14B15SN
ManufacturerConesys
DescriptionCONN PLUG FMALE 15POS CRIMP
DatasheetsDownload AE666R14B15SN Datasheet PDFPDF Icon
Price for AE666R14B15SN
Specification of AE666R14B15SN
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
15
Shell Size - Insert
14-15
Orientation
N (Normal)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VDC