AF1210FR-0788R7L
Overview of AF1210FR-0788R7L
Part NumberAF1210FR-0788R7L
ManufacturerYageo
DescriptionRES SMD 88.7 OHM 1% 1/2W 1210
DatasheetsDownload AF1210FR-0788R7L Datasheet PDFPDF Icon
Price for AF1210FR-0788R7L
Specification of AF1210FR-0788R7L
Resistance
88.7 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)