B43545A9337M000
Overview of B43545A9337M000
Part NumberB43545A9337M000
ManufacturerEPCOS (TDK)
DescriptionCAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
DatasheetsDownload B43545A9337M000 Datasheet PDFPDF Icon
Price for B43545A9337M000
Specification of B43545A9337M000
Series
B43545
Package
Tray
Capacitance
330 F
Tolerance
20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
180mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105C
Ripple Current @ Low Frequency
1.82 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
Impedance
260 mOhms
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max)
2.047" (52.00mm)