C0402X7R100-105KNP-CT
Overview of C0402X7R100-105KNP-CT
Part NumberC0402X7R100-105KNP-CT
ManufacturerVenkel LTD
DescriptionCAP CER 10V X7R 0402
DatasheetsDownload C0402X7R100-105KNP-CT Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0402X7R100-105KNP-CT
Specification of C0402X7R100-105KNP-CT
Package
Strip
Tolerance
10%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)