C04UL2R0B-6SN-X0T
Overview of C04UL2R0B-6SN-X0T
Part NumberC04UL2R0B-6SN-X0T
ManufacturerKnowles Novacap
DescriptionCAP CER 0402
DatasheetsDownload C04UL2R0B-6SN-X0T Datasheet PDFPDF Icon
Price for C04UL2R0B-6SN-X0T
Specification of C04UL2R0B-6SN-X0T
Capacitance
2 pF
Tolerance
0.1pF
Voltage - Rated
200V
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)