C04UL5R6B-6SN-X0T
Overview of C04UL5R6B-6SN-X0T
Part NumberC04UL5R6B-6SN-X0T
ManufacturerKnowles Novacap
DescriptionCAP CER 0402
DatasheetsDownload C04UL5R6B-6SN-X0T Datasheet PDFPDF Icon
Price for C04UL5R6B-6SN-X0T
Specification of C04UL5R6B-6SN-X0T
Supplier
Knowles Novacap
Capacitance
5.6 pF
Tolerance
0.1pF
Voltage - Rated
200V
Features
Ultra Low ESR, Gold Flash Termination
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)