C0603C680G3HACAUTO
Overview of C0603C680G3HACAUTO
Part NumberC0603C680G3HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 0603 68PF 25V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C0603C680G3HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C680G3HACAUTO
Specification of C0603C680G3HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance
68 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
X8R
Operating Temperature
-55C ~ 150C
Features
Low ESL, High Temperature
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)