C0603C681F3GAC7867
Overview of C0603C681F3GAC7867
Part NumberC0603C681F3GAC7867
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 680PF 25V NP0 0603
DatasheetsDownload C0603C681F3GAC7867 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C0603C681F3GAC7867
Specification of C0603C681F3GAC7867
Series
SMD Comm C0G
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Capacitance
680 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Low ESL
Ratings
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)