C1210X430M4HACAUTO
Overview of C1210X430M4HACAUTO
Part NumberC1210X430M4HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 43PF 16V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C1210X430M4HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X430M4HACAUTO
Specification of C1210X430M4HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
43 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
16V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)