C1210X431M1HAC7800
Overview of C1210X431M1HAC7800
Part NumberC1210X431M1HAC7800
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 430PF 100V ULTRA ST
DatasheetsDownload C1210X431M1HAC7800 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X431M1HAC7800
Specification of C1210X431M1HAC7800
Series
SMD Comm X8R HT150C Flex
Capacitance
430 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
100V
Applications
Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)