C1210X432M1HACAUTO
Overview of C1210X432M1HACAUTO
Part NumberC1210X432M1HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 4.3NF 100V ULTRA ST
DatasheetsDownload C1210X432M1HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X432M1HACAUTO
Specification of C1210X432M1HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
4300 pF
Tolerance
20%
Voltage - Rated
100V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)