C1210X470F8HACAUTO
Overview of C1210X470F8HACAUTO
Part NumberC1210X470F8HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 47PF 10V ULTRA STAB
DatasheetsDownload C1210X470F8HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X470F8HACAUTO
Specification of C1210X470F8HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
47 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
10V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)