C1210X471F5HACAUTO
Overview of C1210X471F5HACAUTO
Part NumberC1210X471F5HACAUTO
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP CER 1210 470PF 50V ULTRA STA
DatasheetsDownload C1210X471F5HACAUTO Datasheet PDFPDF Icon
Price for C1210X471F5HACAUTO
Specification of C1210X471F5HACAUTO
Series
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance
470 pF
Tolerance
1%
Voltage - Rated
50V
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)