C48-16R14-15S7-102
Overview of C48-16R14-15S7-102
Part NumberC48-16R14-15S7-102
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R14-15S7-102 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R14-15S7-102
Specification of C48-16R14-15S7-102
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
15 (Power)
Shell Size - Insert
14-15
Orientation
7
Cable Opening
0.664" (16.87mm)