C48-16R22-12P10-102
Overview of C48-16R22-12P10-102
Part NumberC48-16R22-12P10-102
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R22-12P10-102 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R22-12P10-102
Specification of C48-16R22-12P10-102
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
12 (Power)
Shell Size - Insert
22-12
Orientation
10
Cable Opening
1.152" (29.26mm)