C48-16R22-19P6-102
Overview of C48-16R22-19P6-102
Part NumberC48-16R22-19P6-102
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R22-19P6-102 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R22-19P6-102
Specification of C48-16R22-19P6-102
Connector Type
Plug, Male Pins
Orientation
6
Cable Opening
1.152" (29.26mm)