C48-16R22-32S-102
Overview of C48-16R22-32S-102
Part NumberC48-16R22-32S-102
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG FMALE 32POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R22-32S-102 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R22-32S-102
Specification of C48-16R22-32S-102
Connector Type
Plug, Female Sockets
Number of Positions
32 (Power)
Shell Size - Insert
22-32
Orientation
N (Normal)
Cable Opening
1.152" (29.26mm)