C48-16R22-55S6-100
Overview of C48-16R22-55S6-100
Part NumberC48-16R22-55S6-100
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG FMALE 55POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R22-55S6-100 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R22-55S6-100
Specification of C48-16R22-55S6-100
Connector Type
Plug, Female Sockets
Orientation
6
Features
Cable Clamp, Coupling Nut
Cable Opening
1.152" (29.26mm)