CBD13W6M3500V50
Overview of CBD13W6M3500V50
Part NumberCBD13W6M3500V50
ManufacturerPEI-Genesis
DescriptionCONN D-SUB PLUG 13POS VERT SLDR
Price for CBD13W6M3500V50
Specification of CBD13W6M3500V50
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C