CBD13W6M36F00S
Overview of CBD13W6M36F00S
Part NumberCBD13W6M36F00S
ManufacturerPEI-Genesis
DescriptionCONN D-SUB PLUG 13POS VERT SLDR
Price for CBD13W6M36F00S
Specification of CBD13W6M36F00S
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C