CDR31BP470BJMRAJ
Overview of CDR31BP470BJMRAJ
Part NumberCDR31BP470BJMRAJ
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 47PF 100V BP 0805
DatasheetsDownload CDR31BP470BJMRAJ Datasheet PDFPDF Icon
Price for CDR31BP470BJMRAJ
Specification of CDR31BP470BJMRAJ
Status
Active
Series
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Vitramon
Capacitance
47 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
100V
Temperature Coefficient
BP
Operating Temperature
-55C ~ 125C
Features
Ratings
Applications
High Reliability
Failure Rate
R (0.01%)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)