CDR31BP470BJUR
Overview of CDR31BP470BJUR
Part NumberCDR31BP470BJUR
ManufacturerAVX Corporation
DescriptionCAP CER 47PF 100V BP 0805
DatasheetsDownload CDR31BP470BJUR Datasheet PDFPDF Icon
Price for CDR31BP470BJUR
Specification of CDR31BP470BJUR
Package
Bulk
Supplier
KYOCERA AVX
Capacitance
47 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
100V
Failure Rate
R (0.01%)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)