CDR31BP470BJYRAJ
Overview of CDR31BP470BJYRAJ
Part NumberCDR31BP470BJYRAJ
ManufacturerVishay / Vitramon
DescriptionCAP CER 47PF 100V BP 0805
DatasheetsDownload CDR31BP470BJYRAJ Datasheet PDFPDF Icon
Price for CDR31BP470BJYRAJ
Specification of CDR31BP470BJYRAJ
Capacitance
47 pF
Tolerance
5%
Voltage - Rated
100V
Failure Rate
R (0.01%)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)