CMF551K5800DHR6
Overview of CMF551K5800DHR6
Part NumberCMF551K5800DHR6
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 1.58K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
DatasheetsDownload CMF551K5800DHR6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF551K5800DHR6
Specification of CMF551K5800DHR6
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
1.58 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)