CMF551K6200FHRE
Overview of CMF551K6200FHRE
Part NumberCMF551K6200FHRE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 1.62K OHM 1/2W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF551K6200FHRE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF551K6200FHRE
Specification of CMF551K6200FHRE
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
1.62 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)