CMF551K6500FKRE
Overview of CMF551K6500FKRE
Part NumberCMF551K6500FKRE
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 1.65K OHM 1/2W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF551K6500FKRE Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF551K6500FKRE
Specification of CMF551K6500FKRE
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
1.65 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)