CMF551K7800FEEA
Overview of CMF551K7800FEEA
Part NumberCMF551K7800FEEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF551K7800FEEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF551K7800FEEA
Specification of CMF551K7800FEEA
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
1.78 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)