CMF551K8200BHBF
Overview of CMF551K8200BHBF
Part NumberCMF551K8200BHBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 1.82K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF551K8200BHBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF551K8200BHBF
Specification of CMF551K8200BHBF
Package
Bulk
Resistance
1.82 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)