CRCW060315K0JNEAHP
Overview of CRCW060315K0JNEAHP
Part NumberCRCW060315K0JNEAHP
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 15K OHM 5% 1/3W 0603
DatasheetsDownload CRCW060315K0JNEAHP Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060315K0JNEAHP
Specification of CRCW060315K0JNEAHP
Status
Active
Series
CRCW-HP
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Supplier
Vishay Dale
Resistance
15 kOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
200ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)