CRCW060321K5FKTB
Overview of CRCW060321K5FKTB
Part NumberCRCW060321K5FKTB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 21.5K OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060321K5FKTB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060321K5FKTB
Specification of CRCW060321K5FKTB
Status
Active
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Vishay Dale
Resistance
21.5 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)