CRCW06032M70JNTA
Overview of CRCW06032M70JNTA
Part NumberCRCW06032M70JNTA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 2.7M OHM 5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032M70JNTA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032M70JNTA
Specification of CRCW06032M70JNTA
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.7 MOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)