CRCW06032R20FKEB
Overview of CRCW06032R20FKEB
Part NumberCRCW06032R20FKEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 2.2 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032R20FKEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032R20FKEB
Specification of CRCW06032R20FKEB
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.2 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)