CRCW060330R1FKEAC
Overview of CRCW060330R1FKEAC
Part NumberCRCW060330R1FKEAC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 30.1 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060330R1FKEAC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060330R1FKEAC
Specification of CRCW060330R1FKEAC
Series
CRCW-C
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Resistance
30.1 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)