CRCW060331R6FKTA
Overview of CRCW060331R6FKTA
Part NumberCRCW060331R6FKTA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 31.6 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060331R6FKTA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060331R6FKTA
Specification of CRCW060331R6FKTA
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
31.6 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)