CRCW060332K4FKEA
Overview of CRCW060332K4FKEA
Part NumberCRCW060332K4FKEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 32.4K OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060332K4FKEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060332K4FKEA
Specification of CRCW060332K4FKEA
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Resistance
32.4 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)