D55342K07B130BRWS
Overview of D55342K07B130BRWS
Part NumberD55342K07B130BRWS
ManufacturerVishay / Thin Film
DescriptionRES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206
DatasheetsDownload D55342K07B130BRWS Datasheet PDFPDF Icon
Price for D55342K07B130BRWS
Specification of D55342K07B130BRWS
Package
Tray
Resistance
130 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)
Failure Rate
R (0.01%)