D55342K07B15H0RWSV
Overview of D55342K07B15H0RWSV
Part NumberD55342K07B15H0RWSV
ManufacturerVishay / Thin Film
DescriptionRES SMD 15K OHM 2% 1/4W 1206
DatasheetsDownload D55342K07B15H0RWSV Datasheet PDFPDF Icon
Price for D55342K07B15H0RWSV
Specification of D55342K07B15H0RWSV
Package
Tray
Resistance
15 kOhms
Tolerance
2%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.033" (0.84mm)
Failure Rate
R (0.01%)