DDC1524S15
Overview of DDC1524S15
Part NumberDDC1524S15
ManufacturerXP Power
DescriptionDC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 15W
DatasheetsDownload DDC1524S15 Datasheet PDFPDF Icon
Price for DDC1524S15
Specification of DDC1524S15
Series
DDC15 (15W)
DC Voltage - Input (Min)
9V
DC Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
15V
Current - Output (Max)
1A
Power (Watts)
15W
Efficiency
83%
Size / Dimension
2.22" L x 0.71" W x 3.58" H (56.4mm x 18.0mm x 91.0mm)