DTS24W21-39SB
Overview of DTS24W21-39SB
Part NumberDTS24W21-39SB
ManufacturerTE Connectivity DEUTSCH Connectors
DescriptionCONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload DTS24W21-39SB Datasheet PDFPDF Icon
Price for DTS24W21-39SB
Specification of DTS24W21-39SB
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Orientation
B
Current Rating (Amps)
7.5A, 13A
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C