ERC55301R00BEEB600
Overview of ERC55301R00BEEB600
Part NumberERC55301R00BEEB600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 301 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload ERC55301R00BEEB600 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC55301R00BEEB600
Specification of ERC55301R00BEEB600
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
301 Ohms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)