ERC55309K00DHEA500
Overview of ERC55309K00DHEA500
Part NumberERC55309K00DHEA500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 309K OHM 0.5% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload ERC55309K00DHEA500 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC55309K00DHEA500
Specification of ERC55309K00DHEA500
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
309 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)