ERC5531K600DHEK600
Overview of ERC5531K600DHEK600
Part NumberERC5531K600DHEK600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 31.6K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Price for ERC5531K600DHEK600
Specification of ERC5531K600DHEK600
Package
Bulk
Resistance
31.6 kOhms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)