ERJ-PA3F25R5V
Overview of ERJ-PA3F25R5V
Part NumberERJ-PA3F25R5V
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES SMD 25.5 OHM 1% 1/3W 0603
DatasheetsDownload ERJ-PA3F25R5V Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-PA3F25R5V
Specification of ERJ-PA3F25R5V
Status
Active
Series
ERJ-PA3
Package
Tape & Reel (TR)
Supplier
Panasonic Electronic Components
Resistance
25.5 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)