ERJ-PA3F3303V
Overview of ERJ-PA3F3303V
Part NumberERJ-PA3F3303V
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES SMD 330K OHM 1% 1/3W 0603
DatasheetsDownload ERJ-PA3F3303V Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-PA3F3303V
Specification of ERJ-PA3F3303V
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Resistance
330 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)