ERJ-PA3F3652V
Overview of ERJ-PA3F3652V
Part NumberERJ-PA3F3652V
ManufacturerPanasonic
DescriptionRES SMD 36.5K OHM 1% 1/3W 0603
DatasheetsDownload ERJ-PA3F3652V Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERJ-PA3F3652V
Specification of ERJ-PA3F3652V
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
36.5 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)